Akustyka

Skuteczność potwierdzona pomiarami

Dajemy gwarancję poprawy akustyki w każdym miejscu!

Oferujemy kompleksową adaptację akustyczną w salach nagraniowych, reżyserkach, salach teatralno-muzycznych, pokojach odsłuchowych a także w biurach i przestrzeniach użyteczności publicznej. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, przygotowując wizualizacje oraz różne propozycje wykończenia, kolorystyki oraz kształtu ustrojów akustycznych. Dopasowujemy ustroje akustyczne do wymagań danej przestrzeni. Wykonujemy projekty akustyczne i pomiary (przed i po wykonaniu adaptacji).

 

 

Akustyka pomieszczeń odsłuchowych i sal muzycznych

Staramy się zachować naturalne brzmienie oraz wyrównać pogłos (szczególnie w niskich częstotliwościach). Na kilku etapach prac wykonujemy pomiary akustyczne. Stosujemy gotowe panele pochłaniające oraz własne rozwiązania. Wykonujemy zarówno absorbery jak i dyfuzory akustyczne.

Dobra akustyka w każdym miejscu

Badania naukowe wykazują, że zła akustyka i tzw. hałas pogłosowy źle wpływa na wydajność pracowników w biurach oraz wyniki nauki w szkołach. Akustyka pomieszczeń ważna jest nie tylko w salach koncertowych ale takżę w biurach, urzędach, szpitalach, hotelach. Dobrze przygotowane akustycznie pomieszczenie pozwala cieszyć się w pełni kinem domowym, sprzętem hi-fi lub home-recordingowym studiem nagrań.

Najczęstsze problemy akustyczne w pomieszczeniach odsłuchowych to:

  • zbyt duży czas pogłosu,
  • zbyt wąski „sweet spot”,
  • nierównomierność brzmienia
  • echo trzepoczące, flutter
  • fale stojące, dudnienie basu/zanikajacy bas
  • brak klarowności, brak przestrzenności stereo
  • niewystarczająca izolacyjność ścian i stropów

Jeśli zależy Ci na poprawie akustyki Twojego pomieszczenia, napisz do nas!

biuro@insideaudio.pl

Darmowe konsultacje ze specjalistą

Coś nie brzmi, ale nie wiesz co? Prześlij nam jak najwięcej informacji. Zdjęcia, rzuty pomieszczenia, jego przeznaczenie, strukturę konstrukcyjną ścian. Na pewno znajdziemy rozwiązanie. Zapraszamy również do naszego biura przy ul. Cieszyńskiej 9. Na miejscu można porozmawiać o projekcie adaptacji akustycznej pokoju, studia czy biura oraz kupić gotowe panele akustyczne, a także otrzymać porady dotyczące instalacji sprzętu odsłuchowego w pomieszczeniu.

Ile to kosztuje?

Każde pomieszczenie jest inne. Dotyczyczy to zarówno oczekiwanego czasu pogłosu jaki i estetyki wykończenia ustrojów akustycznych. Orientacyjną ceną może być kwota za m2 powierzchni, którą zajmuje adaptacja akustyczna (łącznej powierzchni wszystkich absorberów i dyfuzorów akustycznych). Przy dużych salach kwota waha się w granicach 100-300 zł/m2 netto, a powierzchnia koniecznej adaptacji akustycznej to co najmniej ⅓ całkowitej powierzchni ścian i sufitu w danym pomieszczeniu. Największy wpływ na cenę ma sposób wykończenia i design a także sposób montażu.

Robione na zamówienie akustyczne ustroje w niewielkich pomieszczeniach, reżyserkach studyjnych, pokojach odsłuchowych wycenione sa indywidualnie w zależności od sposobu montażu, kształtu ustrojów, oraz wymaganych parametrów akustycznych.